7 исторически момента на Германия

Вижте някои от най-запомнящите се моменти на германците от Световните финали

12.07.2014

Довечера Германия ще се изправи срещу Аржентина във финала на Световното първенство в Бразилия. Германците имат възможност да добавят четвърта звезда над тяхната емблема, но преди това трябва да преминат през Лео Меси и компания.

Германците ще започнат финала уверени, след като изиграха един от най-великите си мачове в историята и победиха домакина Бразилия със 7:1 в полуфиналния им сблъсък.

Това естествено не е единствената велика вечер за германския футбол.

Представяме ви 7 исторически момента на Германия, като тази нощ можем да добавим и осми такъв: Четвърта световна титла…

7. Победата им над Франция чрез изпълнение на дузпи през 1982 година – това е един от най-великите мачове в историята на световните първенства. Редовното време завършва при резултат 1:1. В продълженията Франция повежда с 3:1 и всичко изглежда ясно.

Напук на всички очаквания, Западна Германия (по онова време) успява да се върне в мача и резултатът е изравнен – 3:3. Точни за германците са Карл Хайнц Румениге и Клаус Фишер. Това означаваше, че мача трябваше да се реши чрез изпълнението на дузпи, където германците надделяха над отбора на Франция.

6. Мирослав Клозе счупи головия рекорд на Световни първенства – Когато „феноменът“ Роналдо отбеляза своя 15 гол на Световни финали, повечето от нас се чудеха дали това постижение ще бъде надминато някога.

12 години по-късно, по ирония на съдбата, Мирослав Клозе отбеляза своя 16-ти гол именно срещу отбора на домакините и то в Бразилия. Това беше една приказна нощ и мач, който никога няма да бъде забравен. Унизителна загуба със 7:1 на Бразилия и новия световен рекорд на Миро Клозе. Сега идва ред да се чудим, кой ще задмине постижението на Клозе…

Клозе има заслуга за един от седемте исторически момента на Германия

Клозе отбеляза рекордния 16-ти гол на Световно първенство

5. Западна срещу Източна Германия през 1974 година – Западна Германия беше домакин на Световните финали, а по ирония на съдбата Източна Германия се озова в тяхната група.

Западна Германия беше известна, като далеч по-добър и стойностен отбор от Източна Германия, но магията на това велико съперничество беше германска почва, на която се играеше.

Мачът завърши 1:0 за Източна Германия и се превърна в една от най-големите изненади на световните финали.

4. Спечелването на третата световна купа през 1990 година – за последен път германците вдигнаха трофея през 1990 година в Италия. На финала Германия се изправи срещу Диего Марадона и неговата Аржентина. След здрав и оспорван двубой, мачът завърши равен и беше пратен в продължения, където точно преди дузпите беше дадена дузпа на германците, която беше превърната в гол. Той беше достатъчен за Германия да вдигне своя трети трофей, а Аржентина се превърна в първия отбор, който не е успял да отбележи гол на финал на Световно първенство.

3. Разгромната победа срещу Бразилия със 7:1 в полуфиналния мач през 2014 година – това беше нещо, което най-вероятно никога повече няма да видим. Мач за историята. Една велика вечер за германския футбол и една вечер, която потопи цяла Бразилия в сълзи и кръв.

Домакинът Бразилия беше буквално пометен от немската машина, а едва ли футболистите на „селесао“ са очаквали подобно развитие.

Това е най-голямата победа на полуфинал и първият път, когато Бразилия допуска цели 7 гола във вратата си.

Определено беше специална вечер, която германците никога няма да забравят.

Най-запомнящите се исторически момента на Германия

Паметна вечер за Германия при победата им над Бразилия със 7:1

2. Победата над Холандия и спечеленият трофей през 1974 година – втората световна титла на Германия също има специално място в историята. На родна земя Западна Германия достигна до финала, където се изправи във вълнуващ сблъсък срещу Холандия. Холандия поведе само след 2 минути игра, но германците успяха да обърнат мача още преди края на полувремето и това беше достатъчно за тях и спечелиха Световната титла за втори път в историята си.

1. Първият им триумф на Световни първенства през 1954 година – първото световно първенство е един невероятен момент за всяка страна, но за Германия то се превърна в нещо наистина много специално.

Те се изправиха срещу Унгария на финала. Унгарците не бяха губили мач в продължение на четири години, а две седмици по-рано унищожиха Западна Германия с 8:3.

Всички надежди изчезнаха, когато само за 10 минути игра, резултатът беше 2:0 за Унгария, но след това дойде един от най-великите обрати в историята на световните първенства.

Макс Мoрлок върна един гол, Хелмут Ран изравни, а само шест минути преди края на мача, Ран смая света, като вкара победен гол за Германия, а останалото е история.

Дали тази нощ в Бразилия ще се превърне в специален момент за Германия? Тепърва предстои да разберем.