7 от най-красивите голове от Мондиал 2014 до момента

Страхотни голове от груповата фаза, които трябва да гледате отново!

29.06.2014

Мондиал 2014 тече с пълна сила. След като вече сме на ниво директна елиминация е време да си припомним някои от най-зрелищните голове по време на груповата фаза.

Представяме ви 7 от най-красивите голове в груповата фаза от Мондиал 2014

7. Джърмейн Джоунс ( САЩ срещу Португалия, Група G)

Дефанзивният полузащитник отбеляза страхотен гол извън наказателното поле след корнер на отбора му.

Късен гол с глава на Силвестре Варела обаче открадна победата от САЩ в мач, който завърши 2-2.

6. Гранит Чака (Швейцария срещу Фрация, Група Е)

Чака вкара страхотно воле за почетен гол срещу французите в 87-ма минута.

В същия мач Карим Бензема също вкара страхотен гол, но той беше отменен от съдията.

5. Жервиньо (Кот’д’Воар срещу Колумбия, Група C)

Губейки с 2-0 от Колумбия и нуждаещи се от гол, който да ги върне в мача, Жервиньо вкара страхотен гол, чрез соло акция.

Бившият играч на Арсенал премина 3-ма играча от фланга преди да забие топката във вратата.

4. Чердан Шакири (Швейцария срещу Хондурас, Група Е)

Нуждаещи се от победа срещу Хондурас, Шакири изстреля Швейцария на 1/8 финалите с невероятен гол само след 6 минути игра.

Играчът на Байерн Мюнхен вкара хеттрик в този мач, като Швейцария спечели с 3-0.

3. Лионел Меси (Аржентина срещу Иран, Група F)

Аржентинците се затрудняваха да вкарат заради здравата защита на Иран, като изглеждаше, че ще вземе нещо от мача до 91 минута.

Меси пробва късмета си от дистанция и вкара много добър гол разбивайки сърцата на иранците.

Аржентинецът също така вкара красив пряк свободен удар за победата срещу Нигерия с 3-2.

2. Робин ван Перси (Холандия срещу Испания, Група B)

Страхотният плонж на Ван Перси започна разрухата срещу Испания, точно преди края на първото полувреме. Холандците спечелиха мача с 5-1 и дадоха заявка да са един от фаворитите на Мондиал 2014.

1. Тим Кейхил (Австралия срещу Холандия, Група B)

Кейхил показа как се реагира, когато отборът ти пада с 1 гол – вкарвайки фантастичен,  запомнящ се гол.

Холандците все още се радваха на гола на Робен, когато Австралия вкара директно от центъра и легендата на Евертън се разписа с прекрасно воле.